Drewniane zabawki sortery

Cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród rodziców poszukujących pierwszych zabawek dla maluchów. Drewniane zabawki sortery to bardzo popularny sposób nauki kształtów i kolorów, którego nie powinno zabraknąć w kolekcji Twojego dziecka. Podstawowe formy zwykle przeznaczone są dla maluszków od 12. lub 18. miesiąca życia (ale można je kupić nawet dla nieco młodszej pociechy, ponieważ duże elementy gwarantują bezpieczną zabawę). Z powodzeniem można znaleźć także sortery łączące zabawę z edukacją, które będą idealne dla nieco starszych dzieci.

Drewniane zabawki sortery – dlaczego są przydatne w każdym dziecięcym pokoju?

Tradycyjne sortery to proste zabawki, które mogą mieć postać pudełeczka, skrzynki czy piramidki wyposażonej w otwory o różnych kształtach (okrągłe, kwadratowe, prostokątne, trójkątne). Dziecko musi dopasować klocki (lub inne elementy z zestawu) do odpowiednich dziurek. W ten sposób maluch w radosnej atmosferze zabawy uczy się rozpoznawać kształty. Wiele sorterów dodatkowo wspiera rozpoznawanie kolorów – najczęściej klocki o kształcie pasującym do określonego otworu posiadają przypisaną do niego barwę.

Taka aktywność pozwala najmłodszym rozwijać umiejętności manualne i motorykę, koordynację na linii ręka-oko oraz spostrzegawczość. Poprzez zabawę dziecko uczy się samodzielności, ponieważ szuka rozwiązania problemu. Odpowiednie umieszczenie klocków świetnie motywuje malucha do dalszych starań.

Jak dobrać idealny sorter?

W naszym sklepie znajdziesz drewniane zabawki sortery różniące się sposobem budowy, kolorami i kształtami, ilością elementów oraz poziomem trudności. Podstawowe modele z klockami w różnych kształtach i kolorach doskonale sprawdzą się dla najmłodszych dzieci (zwykle producenci dedykują je dla użytkowników od 18. miesiąca życia).

Poszukujesz pasjonującej zabawki dla nieco starszego malucha? Możesz sięgnąć po układanki, piramidki, puzzle lub równoważnie łączące naukę rozpoznawania kształtów i kolorów z innymi funkcjami. Wesołe farmy pozwalają poznawać zwierzątka, drewniane puzzle z pojazdami przypadną do gustu małemu „kierowcy”, a sortery z owocami to świetny sposób na wspólną zabawę z mamą. Bardziej zaawansowane sortery drewniane mogą wspierać naukę rozpoznawania godzin na tarczy zegara, literek czy cyferek. Sortery sensoryczne doskonale łączą naukę umiejętności manualnych z rozwojem zmysłu słuchu.

Aktywne filtry:

-